Martijn Derksen werkt bij het Fontys Educatief Centrum (FEC) in Eindhoven. Martijn ziet zichzelf als een creatieve generalist. Binnen Fontys Educatief Centrum is Martijn Derksen verbonden aan het Kennis centrum Techniek en ICT.
Dit Kennis centrum heeft expertise op het snijvlak van onderwijs en ICT technologie. Ze bieden opleidingen en trainingen voor onderwijsgevende professionals die werkzaam zijn in het onderwijs, voor VMBO, MBO en HBO.

MONATISA-model

Martijn legt in deze aflevering het MONATISA model uit dat hij deels in zijn vrije tijd heeft ontwikkeld.

Bordspel Wabi Sabi

Bij het Monatisa-model hoort een bordspel genaamd Wabi Sabi. Dat spel is geschikt om te spelen met groepen van 8 tot 24 personen.

Direct luisteren kan hier:

Nieuwe aflevering podcastserie WijZijnFontys

Deze podcastserie is bedoeld om de medewerkers en studenten van Fontys beter te leren kennen.
We praten niet alleen over de werkzaamheden van Fontys werknemers. Of de opleidingen die studenten volgen. We staan uitgebreid stil bij wat de medewerkers en studenten doen in hun vrije tijd.

Foto portret vs. audio portret

Op die manier probeer ik een beeld te schetsen van de ‘mens achter’ de medewerkers en studenten, een beetje vergelijkbaar met een geschilderd portret of portret foto.
Vanuit dat perspectief zou je de gesprekken in deze serie kunnen zien als ‘audio portret’ van Fontys medewerkers en studenten.

Zo heb je in de 21e aflevering kunnen luisteren naar Anne ketelaars van het onderwijsbureau van Fontys Engineering die in haar vrije tijd een roman heeft geschreven en gepubliceerd. En in aflevering 19 vertelden Martin Stroetinga en Joris Glaser van de opleiding Werktuigbouwkunde over de modelspoor treinen die ze in hun vrije tijd bouwen. Niet zo maar modeltreinen, maar treinen in groot formaat. Zo groot dat kinderen er makkelijk op kunnen meerijden.

Interessante gesprekken met Fontys medewerkers en studenten
Alle gesprekspartners zijn docenten, studenten en niet-onderwijzend personeel, zoals:

  • Martijn Derksen van Fontys Educatief Centrum in Eindhoven(aflevering 22),
  • Anne Ketelaars van onderwijsbureau Fontys hogeschool voor Engineering in Eindhoven (aflevering 21),
  • Eerstejaars student Mechatronica Thomas Schrap deelt zijn ervaringen over Fontys Engineering tijdens de Corona maatregelen (aflevering 20),
  • Docent Martin Stroetinga en Docent Joris Glaser over modelspoorbanen en Werktuigbouwkunde (aflevering 19),
  • Eerstejaars student Mechatronica Pjotr Maes bouwt Four-Wheel Drive (4WD) robot (aflevering 18),
  • Werktuigbouwkunde studenten ontwerpen nieuwe attractie Efteling (aflevering 17),
  • Roel Martens en Raoul Bosboom over de nieuwe deeltijd opleiding Technische Bedrijfskunde (aflevering 16),
  • Kennispartner Tonasco van Fontys Mechatronica opleiding (aflevering 15),
  • Pam van Bruggen over Toegepaste Gerontologie (aflevering 14),
  • Docent Paul Gielen over Age Friendly Service Design minor (aflevering 13),
  • Docente Pauline Schepers over Smart Cities minor (aflevering 12),
  • Extra aflevering: uitnodiging Franstalige community binnen Fontys hogescholen (aflevering 11),
  • Docente Jennifer van Deursen over Leisure Management (aflevering 10),
  • Docent Arno Bendermacher over Sportkunde en KNVB (aflevering 9),
  • Docente Lian Deijkers over Fontys hogeschool voor HRM in Eindhoven (aflevering 8),
  • Docente Inge Hoeks over Online Marketing (aflevering 7),
  • Docente Ellen Moerman over technische natuurwetenschappen Creative Physics en Acoustics (aflevering 6),
  • Björn Franken over de centrale meldkamer en beveiliging van Fontys gebouwen (aflevering 5),
  • Elke van der Valk over Sustainable Development Goals (SDG’s) binnen Fontys hogescholen (aflevering 4),
  • Docent Sjoerd Snijer over communicatiebureau ‘Grof Geschut’ in Eindhoven (aflevering 3),
  • Docent Paul Strack van Schijndel over Sportcommunicatie in Tilburg (aflevering 2),
  • Mark Herman en Christel Ruijs over Centre of Expertise HTSM in Eindhoven (aflevering 1),

Jouw verhaal centraal
Wil jij graag een keer gast zijn in de podcastserie WijZijnFontys? Neem dan contact op met de gespreksleider: Drs. Ronald Scheer. Ronald is docent bij de opleiding Mechatronica, onderdeel van Fontys hogeschool voor Engineering in Eindhoven.

#WijZijnFontys
Alle afleveringen van de podcastserie vind je niet alleen op Apple Podcasts en Spotify, maar ook op:

  • Amazon Music,
  • Audable podcast directory,
  • Google podcasts,
  • Deezer,
  • Breaker,
  • Overcast,
  • Pocket Casts,
  • Castro en ook,
  • Castbox.

Wil je niets missen? Abonneer je dan op deze podcastserie WijZijnFontys!

Fontys podcast
Mijn naam is Ronald Scheer en ik wens je veel plezier met het luisteren naar mijn gesprek met Martijn Derksen.

FavoriteLoadingVind ik leuk

Over Ronald Scheer

Ronald is parttime werkzaam als docent bij Fontys hogeschool voor Engineering in Eindhoven. Binnen Engineering is hij verbonden aan het lectoraat voor Robotica & Mechatronica. Vanuit het lectoraat is hij betrokken bij de minor Adaptive Robotics. Tevens is coach van het succesvolle studenten team 'Robohub Eindhoven'. Ronald is bovendien coach van studententeam 'Team Rembrandts 4481'. Dit team werd in 2019 wereldkampioen in de wereldwijde First Robotics Competitie. Bovendien is Ronald gespreksleider van podcast series over het snijvlak tussen Onderwijs, Techniek & Innovatie. Alle afleveringen zijn te vinden op alle bekende kanalen, zoals Spotify, Soundcloud, Google Podcasts en Apple Podcasts. Naast zijn werk bij Fontys publiceert Ronald de podcast serie 'De Toekomst van Onderwijs: Oplossingen voor een veranderende arbeidsmarkt'. Over dit genoemde onderwerp maakt Ronald niet alleen een podcast serie, maar ook een nieuwsbrief. In dat kader geeft hij ook regelmatig lezingen en treedt hij op als dagvoorzitter op beurzen & online conferenties. Ronald Scheer is afgestudeerd aan de faculteit der Toegepaste Onderwijskunde van de Universiteit Twente. De podcast series 'Wij zijn Fontys' en 'De Toekomst van Onderwijs' worden geproduceerd en gepubliceerd op persoonlijke titel.